Regenboogvlag voor jaarlijkse Coming Out Day

Uithoorn - Vrijdag 11 oktober vierde de gemeente Uithoorn Coming Out Day, de dag voor wereldwijde acceptatie van de LHBTQIA+-gemeenschap. Om 11.00 uur hees wethouder José de Robles (diversiteit en inclusie) samen met een aantal raadsleden de regenboogvlag bij het gemeentehuis.

Elk jaar op 11 oktober wordt wereldwijd Coming Out Day gevierd. Deze dag werd voor het eerst georganiseerd in 1988 in de Verenigde Staten. Nederland doet sinds 2009 mee. Ook onze gemeente hecht veel waarde aan diversiteit en inclusie. Met het hijsen van de regenboogvlag benadrukt zij het belang van een veilige en inclusieve samenleving voor iedereen.

De Robles: “Het is essentieel dat wij als gemeente laten zien dat we staan voor gelijkheid en acceptatie. Met het hijsen van de regenboogvlag op Coming Out Day geven we een belangrijk signaal af dat iedereen welkom is en zichzelf mag zijn, ongeacht seksuele geaardheid en genderidentiteit. Dit draagt niet alleen bij aan een betere leefomgeving voor iedereen, maar stimuleert ook een cultuur van respect en acceptatie. Laten we samen werken aan een gemeente waarin iedereen zichzelf vrij en veilig kan uiten.”

 


Meer nieuws

Algemeen 11 mrt 2025 13:20

Week van het Verkeer gestart op Uithoornse scholen

Uithoorn - Van 10 tot en met 14 maart houdt Vervoerregio Amsterdam de Week van het Verkeer 2025, met meer dan 350 verkeersactiviteiten op de scholen in de regio. Thema: ‘Hoe goed ken jij de verkeersregels?’ Ook Uithoorn doet mee.  

Algemeen 11 mrt 2025 10:10

Raap zwerfafval met wethouder en medewerkers op donderdag 20 maart

Uithoorn - Elk jaar op de derde zaterdag in maart is er de Landelijke Opschoondag. Wethouder Ferry Hoekstra en medewerkers van het gemeentehuis van Uithoorn houden op donderdag 20 maart in de pauze een eigen Opschoondag. Iedereen is welkom om aan te sluiten.

Algemeen 11 mrt 2025 08:07

Landelijke Compostdag: haal gratis zak compost op zaterdag 29 maart

Uithoorn - Op zaterdag 29 maart is het weer Landelijke Compostdag. Die dag kunt u als inwoner van Uithoorn en De Kwakel bij het Scheidingsdepot een gratis zak compost ophalen als dank voor het scheiden van gft (groente-, fruit- en tuinafval).

Algemeen 10 mrt 2025 16:37

Gemeente werkt aan omgevingsplan

Uithoorn - Gemeente Uithoorn werkt aan een nieuw omgevingsplan. Hierin staan regels over hoe we de ruimte om ons heen gebruiken. Zoals voor bouwen, natuur, water en verkeer. Het doel is om duidelijk te maken wat wel en niet mag in een gebied.  

112 10 mrt 2025 09:09

Woningbrand in Uithoorn door airfryer

Uithoorn - Op de Bosmuis in Uithoorn is zondagavond brand geweest in een woning in een flat. De brand zou zijn ontstaan in een airfryer.