Nieuwe bestemming voormalig bankgebouw en politiebureau

Monique Maarsen en wethouder Jan Hazen tekenen voor de nieuwe invulling van het voormalig politiebureau en ING-gebouw (op de achtergrond). Foto: gemeente Uithoorn

Uithoorn - Op 15 december hebben wethouder Jan Hazen en algemeen directeur van Maarsen Groep, Monique Maarsen, de samenwerkingsovereenkomst ondertekend voor de ontwikkeling van de voormalige locaties van het politiebureau en het ING-kantoor aan de Laan van Meerwijk. Hiermee komt de herontwikkeling van deze centrale plek in het centrum van Uithoorn nu écht op gang.

Haalbaarheidsonderzoek

Het voormalig ING-kantoor was al eigendom van Maarsen Groep. In december 2024 kreeg Maarsen Groep ook het voormalig politiebureau in handen. Daarmee werd de weg vrijgemaakt voor een nieuwe invulling van deze locaties. Maarsen Groep is inmiddels gestart met een haalbaarheidsonderzoek om te bekijken wat er mogelijk is. In de samenwerkingsovereenkomst zijn de afspraken tussen de gemeente en Maarsen Groep vastgelegd over de volgende fase van de ontwikkeling.

Maarsen Groep onderzoekt nu hoe hier zorgwoningen of een mix van zorgwoningen en appartementen gerealiseerd kunnen worden. Dit haalbaarheidsonderzoek gebeurt binnen duidelijke afspraken en kaders die de gemeente stelt, zodat het nieuwe plan goed past bij de omgeving en aansluit bij de wensen van Uithoorn. In deze fase wordt ook gewerkt aan een communicatie- en participatieplan waarin staat hoe inwoners en ondernemers kunnen meedenken en op de hoogte blijven van de plannen.

Wethouder Jan Hazen: 'We zijn trots dat we samen met Maarsen Groep werken aan een centrum dat steeds aantrekkelijker wordt voor onze inwoners. Deze samenwerking is veel meer dan alleen nieuwe gebouwen: het is een kans om het centrum verder te laten groeien, verloedering tegen te gaan en een fijne woonplek te creëren in het hart van Uithoorn', aldus wethouder Jan Hazen.

Monique Maarsen, algemeen directeur van Maarsen Groep: 'Met deze samenwerking willen we een waardevolle en toekomstbestendige invulling van deze locatie realiseren, die bijdraagt aan een levendig centrum van Uithoorn. We hebben de ambitie om op deze prachtige plek een mix van zorgwoningen en appartementen te realiseren. Daarbij werken wij nauw samen met de gemeente en gaan graag in gesprek met de lokale gemeenschap om een plan te ontwikkelen dat zowel woonruimte biedt als maatschappelijke waarde toevoegt.'

Meer nieuws

Algemeen 30 apr 2026 18:10

Zwaar geschut ingezet bij berging omgevallen hoogwerker

Uithoorn - Bij de berging van de omgevallen hoogwerker aan de Europarei in Uithoorn is zwaar geschut ingezet. De hoogwerker kantelde in de ochtend doordat een voet in de grond wegzakte. Twee personen die op grote hoogte in de bak aan het schoonmaken waren raakten gewond en werden naar het ziekenhuis overgebracht.

Algemeen 28 apr 2026 14:23

Fietshelmactie 'Zet ‘m Op' bij winkelcentrum Zijdelwaard

Uithoorn - Bij winkelcentrum Zijdelwaard stond op donderdag 23 april een opvallende fiets geparkeerd: de zogeheten Fietshelm Fitting Fiets. Bezoekers van het winkelcentrum kregen daar de kans om verschillende fietshelmen te passen en te ervaren welke het beste bij hen past. De actie maakt deel uit van de landelijke campagne “Zet ’m op”, die het gebruik van fietshelmen stimuleert.

Algemeen 24 apr 2026 14:07

Lintjesregen Uithoorn: deze mensen kregen een koninklijke onderscheiding

UITHOORN/DE KWAKEL – Tijdens de traditionele lintjesregen op vrijdag 24 april heeft burgemeester Pieter Heiliegers negen inwoners van de gemeente Uithoorn koninklijk onderscheiden. De raadszaal van het gemeentehuis was feestelijk gevuld met familie en vrienden van de gedecoreerden. Acht inwoners zijn benoemd tot Lid in de Orde van Oranje‑Nassau; één inwoner kreeg de onderscheiding Ridder in de Orde van Oranje‑Nassau.

Wonen en bouwen 20 apr 2026 18:09

Sloop Prinses Beatrixlaan van start: bouw sociale woningen

Uithoorn - De sloopwerkzaamheden aan de Prinses Beatrixlaan in Uithoorn zijn officieel van start gegaan. Daarmee is een belangrijke mijlpaal bereikt in de herontwikkeling van dit deel van de Oranjebuurt. Op de plek van de huidige woningen komen 24 nieuwe sociale huurwoningen terug, in de vorm van beneden- en bovenwoningen die passen bij het karakter van de wijk.

Algemeen 20 apr 2026 17:00

Koningsspelen Uithoorn: bewegen, plezier en gezonde voeding centraal

Uithoorn/De Kwakel - Op vrijdag 17 april stonden de Koningsspelen centraal op diverse locaties binnen de gemeente Uithoorn. Leerlingen van bijna alle basisscholen deden mee aan een feestelijke en sportieve ochtend, waarin bewegen, plezier en gezonde voeding centraal stonden.

Algemeen 20 apr 2026 16:17

Geen ongeadresseerd reclamedrukwerk meer in brievenbus; wel huis-aan-huisbladen

Uithoorn - De gemeente Uithoorn zet een extra stap richting een duurzame toekomst met minder afval. Vanaf 1 mei 2026 verandert de gemeente het systeem voor ongeadresseerd reclamedrukwerk. Inwoners ontvangen deze folders en flyers dan alleen nog als zij dat zelf aangeven. Hiermee sluit de gemeente aan bij de doelen voor minder afval en meer hergebruik in de toekomst.