Uithoorn - Inwoners van Uithoorn moeten langer wachten op de aanslag voor het variabele deel van de afvalstoffenheffing over 2025. Door een brand bij een datacenter waren systemen tijdelijk niet beschikbaar, waardoor de verzending vertraging heeft opgelopen.
De afvalstoffenheffing in Uithoorn bestaat uit een vast en een variabel deel. Het vaste tarief wordt jaarlijks via de gemeentebelastingen geïnd. Het variabele tarief is afhankelijk van hoe vaak inwoners restafval aanbieden en wordt achteraf in rekening gebracht via een aparte aanslag van Gemeentebelastingen Amstelland.
Volgens de gemeente zorgde de brand bij het datacenter ervoor dat benodigde systemen tijdelijk niet gebruikt konden worden. Daardoor kon de aanslag niet volgens planning worden verstuurd. De verwachting is dat inwoners de aanslag nog vóór de zomervakantie ontvangen.
Kosten per aanbieding restafval
Het variabele tarief is gekoppeld aan het aantal keren dat restafval wordt aangeboden. Voor 2025 gelden de volgende tarieven:
- € 1,00 per zak restafval van 60 liter die in een ondergrondse container wordt gedeponeerd;
- € 4,00 per keer dat een minicontainer van 240 liter wordt geleegd.
Voor andere afvalstromen, zoals PMD (plastic, metaal en drinkpakken), papier en karton en gft-afval, betalen inwoners geen extra kosten. Ook het gebruik van het Scheidingsdepot blijft gratis.
De gemeente vraagt inwoners rekening te houden met de latere verzending van de aanslag. Zodra de systemen volledig zijn hersteld, worden de aanslagen alsnog verstuurd.